JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNIE KOLORY NA BLOGA?

JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNIE KOLORY NA BLOGA?

JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNIE KOLORY NA BLOGA?

Często dobór odpowiedniej kolorystyki na bloga lub stronę może być kłopotliwe. Część osób ma bardzo dobre wyczucie kolorów i dobiera je intuicyjnie niektórzy potrzebują inspiracji w ich doborze. Mi osobiście podobają się narzędzia, które przy spadku weny twórczej mogą być drogowskazem do stworzenia czegoś fajnego i twórczego. Przedstawię Wam kilka stron, które mogą być pomocne przy tworzeniu grafiki i kolorystyki Waszego bloga. Mogą być również pomocne przy malowaniu pomieszczeń, jeżeli oczywiście jesteście w trakcie remontu 🙂

DESING-SEEDS  -to stronka gdzie macie gotowe palety, które mogą być drogowskazem do doboru odpowiednich kolorów. Znajdziecie tu kilkanaście gotowych palet, stronkę znalazłam dzięki Natalii.

Bez tytułuADOBE KULER – narzędzie Adobe, bardzo proste i dodatkowo w języku polskim. Do Adobe możemy wrzucić swój własny kolor bazowy i dobierze on odpowiednie do niego kolory.

A

PALLETTON – bardzo podobne narzędzie do Adobe, możecie dowolnie zestawiać kolory, do wyboru są cztery opcje i tylko od Was będzie zależało jak je dopasujecie, a zestawienia mogą być przeróżne. Dodatkowo fajną sprawą jest możliwość podglądu strony z wybraną kolorystyką, co zupełnie już ułatwia całą sprawę. Jest w języku Angielskim i Czeskim.Na obrazkach zobaczyć możecie dobór kolorów przy różnych ustawieniach i podgląd strony z wybraną paletą barw.

p

pp

ppppppp

p1

 

COLORSPIRE – idealny dla twórców stron internetowych i blogerów, na podstawie bloków możemy ocenić jak wybrane kolory będą wyglądały na naszej stronie, możemy je dowolnie zmieniać i mieszać, a na koniec wybrać zestawienie najbardziej dla nas odpowiednie.

c

COLOR HUNTER – podobna paleta do desing-seeds, ale z opcją dodania własnego zdjęcia, do którego zostaną dobrane pokrewne kolory.

h

COLORLOVES – to ostatnia stronka którą mogę Wam polecić, są tu gotowe palety, kolory i grafiki, na ich podstawie również możecie tworzyć całkowicie własne, co może być inspirujące i twórcze w tworzeniu własnych grafik, nagłówków etc.

l

Mam nadzieję, że wpis okaże się pomocny przy tworzeniu kolorystyki Waszego bloga, a jednocześnie będziecie mieć przy tym dobrą zabawę.