INSPIRACJE DLA DZIECI NA HALLOWEN

INSPIRACJE DLA DZIECI NA HALLOWEN

Dziś Hallowen  i choć to nie jest nasze święto to nie przeszkadza mi to w dobrej i twórczej  zabawie do której namawiają mnie moje dzieciaki. W tym roku więc dałam się namówić i zakupiliśmy średnią dynię, czarny i fioletowy bristol.

I tak powstały nam takie cuda jak:

STWORKI DO SŁOMEK NA HALLOWEN

Dzięki Magdzie i jej szablonowi powstały straszne stworki do ozdobienia słomek, niewątpliwie nadają im uroku, a wykonanie ich zajmuje zaledwie chwilkę. Natomiast dzieciaki mają niezłą zabawę w wycinaniu duszków, nietoperzy i pajączków, Wasze stworki mogą mieć straszne lub śmieszne minki.

Co potrzebujemy?

-arkusz kolorowego bristolu lub blok techniczny kolorowy

-słomki

-nożyczki

-ostry nożyk do tapet

-ołówek, marker u mnie biały i niebieski

-szablon ze stworkami

DSCF8469

DSCF8499

Z szablonu wycinamy stworki, odrysowujemy na bristolu postacie i wcinamy, za pomocą nożyka wycinamy otwór podwójny na słomkę. Na postaciach wyciętych z szablonu  malujemy im buźki. Przekładamy rurkę i gotowe!

DSCF8474

,,STRASZNA DYNIA” LAMPION

Inspiracji dotyczących ozdabiania dyni w internecie jest całe mnóstwo my jednak zdecydowaliśmy się na lampion. My wybraliśmy dynię niezbyt dużą i w miarę okrągłą. Będą nam potrzebne:

-dynia

-łyżka

-nóż i nożyk do tapet

-głęboki talerz

-marker

-szablon

Na początku odcinamy górę dyni i za pomocą noża i łyżki wydrążamy środek, trzeba to zrobić dokładnie ponieważ ułatwi nam to późniejszą pracę. Na dyni rysujemy kontury z naszego szablonu,ja robię to ręcznie ale można przypiąć za pomocą pinezek poszczególne szczegóły. Najtrudniejsze jest staranne wycięcie ostrym nożem otworów. Na koniec oczyszczamy dynię i do środka wkładamy małą świeczkę… nasz lampion jest już gotowy!

DSCF8488 DSCF8485

DSCF8496

(NIE) STRASZNE MUFFINKI SÓWKI

Przepis na te wesołe sowie babeczki znajdziecie w osobnym wpisie, możecie użyć najbardziej podstawowego przepisu na muffiny, natomiast aby powstały ozdobne sówki potrzebować będziemy:

-ciasteczek oreo duże opakowanie

-cukierki m&m’s lub inne kolorowe drażetki

-polewa czekoladowa

Markizy rozdzielamy tak aby jedne połówki były z masą , a drugie połówki bez. Muffinki polewamy czekoladową polewą i ,,naklejamy” oczy tu wykorzystujemy markizy z masą, suche markizy przecinamy na pół – są to nasze brwi. Cukierki delikatnie maczamy w polewie czekoladowej i przyczepiamy do białej masy. Nasze sówki powstały dzięki Dorocie.

DSCF8503 13

I tak wyglądały nasze przygotowania Hallowenowe, teraz trzeba tylko włożyć przebranie Draculi i gotowe 🙂 , a jak wy się bawicie w ten wieczór z dziećmi, a może w ogóle nie obchodzicie tego zapożyczonego święta?

DSCF8493