DARIUSZ WANAT ,,KSIĄŻKA NA ZŁOŚĆ” + KONKURS

DARIUSZ WANAT ,,KSIĄŻKA NA ZŁOŚĆ” + KONKURS

DARIUSZ WANAT ,,KSIĄŻKA NA ZŁOŚĆ” + KONKURS

Chciałabym Wam przedstawić dziś pierwszą i nie ostatnią zapewne recenzję książki wydawnictwa Dragon i autorstwa Dariusza Wanata ,,Książka na złość”. Książka głównie skierowana jest dla dzieci w wieku szkolnym, dla mnie optymalny przedział wiekowy 10 -13 lat.

DSCF5069DSCF5076

Szczerze przyznam, że na początku gdy na rynku pojawiły się książki typu ,,Zniszcz ten dziennik” Kari Smith, miałam mieszane uczucia ponieważ zawsze uczono mnie, że książka to świętość, powinna być czytana, odstawiana na półkę i służyć kolejnym pokoleniom. Teraz jednak muszę zweryfikować swoje podejście ponieważ gdy zapoznałam się bliżej z ,,Książką na złość” muszę stwierdzić, że dzięki takiemu wydaniu dziecko może:

  • pobawić się w destrukcyjną twórczość – czyli staje się nijako autorem książki poprzez wykonywanie poleceń w niej opisanych

DSCF5120

  • dziecko przy obcowaniu z tą książką może być twórcze ponieważ do wykonania zadań może wykorzystać różne techniki malować, wycinać, przyklejać, wydzierać, rysować. Rozbudza również kreatywne myślenie, niektóre zadania wymagają zastanowienia się: jak rozwiązać labirynt, zagadkę, jakie imię powinien mieć piesek lub jakich dań dziecko naprawdę nie lubi.

DSCF5127

  • dziecko może się również skonfrontować ze złymi emocjami, może się wypisać i potraktować książkę jako swoisty pamiętnik.
  • zadania są proste i dostosowane do wieku dziecka.

DSCF5115

  • taka książka to również dobra wskazówka dla rodzica, dziecko spontanicznie wyraża w niej emocje dzięki któremu rodzić może dowiedzieć się co dziecko myśli o otaczającym go świecie.

DSCF5123

Ponieważ nie mogę być obiektywna o opinię na temat zapytałam swoją 11 letnią córkę co myśli o tej książce. I wiecie co mi odpowiedziała?

               ,,Wiesz mamo trudno się tu do czegoś doczepić, książka jest bardzo śmieszna i ma bardzo fajne obrazki, nawet okładka książki mi się podoba bo ma czerwony kolor i można coś na niej napisać.”

DSCF5144

 

I rzeczywiście przez pierwsze kilka minut gdy czytała książkę ciągle się śmiała z krótkich tekstów tam napisanych, a przecież radość dziecka i jego opinia jest najlepszą recenzją dla książki.

Z mojej strony napisać jedynie mogę, że książka nie musi być jednorazowym wydatkiem, który pójdzie do kosza gdy dziecko wypełni wszystkie jej strony i może być niezłą pamiątką po latach.

 

Wydawnictwo: Dragon

Wydawca: Damidos

Rok wydania: 2016

Okładka: miękka

Stron: 240

Format: 135×205

Cena: 29,97zł

 

 

A teraz :

KONKURS

Dzięki :

Logo_TROY

i

Logo_DRAGON

Możecie wygrać jeden egzemplarz książki Dariusza Wanata ,,Książka na złość” odpowiadając na pytanie:

DSCF5081

,,Jak konstruktywnie radzicie sobie ze złością u Waszych dzieci i dlaczego akurat do Was powinna zostać wysłana książka?”

Książka Dariusza Wanata ,Książka na złość” również dostępna tu.

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga blog.alkapask.pl
2. Sponsorem nagrody jest wydawnictwo Dragon
3. Nagrodą w konkursie jest jeden egzemplarz książka Dariusza Wanata ,,Książka na złość”
4. Konkurs trwa od 17.06 do  24.07 do północy.
5. Wyniki zostaną ogłoszone dnia 25.07
6. Wyboru zwycięzcy dokona właścicielka bloga blog.alkapask.pl. Wyniki zostaną ogłoszone we wpisie konkursowym na blogu MyJustyWorld.
7. Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu pod plakatem konkursowym na Facebooku odpowiedzieć na pytanie: ,,Jak konstruktywnie radzicie sobie ze złością u Waszych dzieci i dlaczego akurat do Was powinna zostać wysłana ta książka?”
8.. Będzie mi miło, jeśli:
– udostępnisz i polubisz plakat konkursowy na Facebooku
– zaprosisz do zabawy znajomych
9. Zwycięzca konkursu ma obowiązek w ciągu dwóch dni od ogłoszenia wyników przesłać do MyJustyWorld swoje dane adresowe w celu wysyłki nagrody.
10. W przypadku niezgłoszenia się po odbiór nagrody w przewidzianym terminie (tj. do  czerwca) na łamach bloga MyJustyWorld zostanie wybrana kolejna osoba.
11. Konkurs odbywa się na terenie Polski.
12. Konkurs jest kierowany do osób pełnoletnich.
13. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook, ani z nim związany.
14. Facebook nie ponosi odpowiedzialności za przeprowadzenie konkursu.
 
Dziękuję za aktywny udział w konkursie, książkę wygrywa:
 

Justyna z bloga http://ksiazkilubie.blogspot.com/

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz